For the safety of our patrons and vendors during the COVID-19 pandemic, The Onancock Market’s pedestrian lot will not open until further notice. However, you may now order online each week from your favorite local Food Vendors! Place your order from noon Sunday through midnight Wednesday, and pay with credit card, PayPal or SNAP/EBT. Saturday mornings, 9am-12pm, drive up to the front of 20 Market Street and your order will be placed in your car!

Collection: Baked Goods

21 products
  • Mini Chocolate Pecan Pies, Box of 4
    Vendor
    Van Dessel Farms
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6 " Lemon Poppyseed Coffeecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $10.50
    Sale price
    $10.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6 " Blueberry Streusel Coffecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $10.50
    Sale price
    $10.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 12" Salted Cashew Caramel Biscotti (choice of cut)
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6" Pineapple Upsidedown Coffee Cake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $10.50
    Sale price
    $10.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6" Apple Caramel Coffeecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $10.50
    Sale price
    $10.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6" Cinnamon Chocolate Chip Coffeecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6" Cinnamon Streusel Coffeecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $10.50
    Sale price
    $10.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 3" mini Lemon Poppyseed Coffeecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $4.25
    Sale price
    $4.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6” Flourless Chocolate/Kahlua Torte
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $16.50
    Sale price
    $16.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 3" mini Blueberry Streusel Coffeecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $4.25
    Sale price
    $4.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oatcakes, 1/2 dozen
    Vendor
    Van Dessel Farms
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6" Apple Streusel Coffeecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $10.50
    Sale price
    $10.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cranberry Pumpkin Dog Treats, 4oz & 1 lb
    Vendor
    Shore Dogs
    Regular price
    from $4.50
    Sale price
    from $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brownies Ganache, 2' X 3"
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $4.75
    Sale price
    $4.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peanut Butter Apple Dog Treats, 4oz & 1 lb
    Vendor
    Shore Dogs
    Regular price
    from $4.50
    Sale price
    from $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocolate Dipped Cranberry Cookies, 1/2 dozen
    Vendor
    Van Dessel Farms
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • 6" Cinnamon Walnut Streusel Coffeecake
    Vendor
    Pesky Grass
    Regular price
    $10.50
    Sale price
    $10.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Salted Caramel-Walnut Topped Fudge, 8oz
    Vendor
    Ruby Lane Garden
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mini Apple Pie, 5"
    Vendor
    Van Dessel Farms
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chocolate Fudge, 8oz
    Vendor
    Ruby Lane Garden
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out